"/> Nebezpeční komáři - Nejúčinnější nechemické antiparazitikum s účinností 95 % po dobu 2 let = medailónek CatanDog´s® ! ! !
logo (1).png
Přenechám výhradní zastoupení a distribuci medailónku CatanDog´s
Přenechám výhradní zastoupení a distribuci medailónku CatanDog´s

Medailónky CatanDog´s nejsou na skladě

Trápí Vašeho psa nebo kočku blechy, klíšťata nebo další drobní paraziti ?
Jsou alergičtí na chemická antiparazitika?
Je tu pro ně nejúčinnější  antiparazitikum s účinností až 95%  po dobu  2 let, 

bez jakýchkoli škodlivých látek
= medailónek  CatanDog´s®

 
      
DSC05108 – kopie - kopie.JPG
objednat.jpg
Nebudete-li s funkcí medailónku spokojeni můžete jej vrátit,  bez udání důvodu, do 30-ti dnů. Garantujeme vrácení peněz.
Pokud nebudete s CatanDog´s® spokojeni, máte záruku 30 dnů na vrácení peněz
Pokud nebudete s CatanDog´s® spokojeni, máte záruku 30 dnů na vrácení peněz

CatanDog´s zasíláme i na Slovensko

Nebezpeční komáři

Komáři přenášejí zejména malárii a různé encefalicidy a horečky pojmenované podle lokality zjištěného výskytu. . Na jižní Moravě byl totiž potvrzen výskyt podkožní a srdeční dirofilariózy (podkožní a srdeční červi) u psů a koček, a čekejme, že se vlivem globálního oteplování postupně rozšíří po celém území ČR a SK. 
Vlasovec psí  (Dirofilaria immitis) je odděleného pohlaví, dospělci žijí v pravé srdeční komoře či síni a v plicních arteriích, měří od 12 do 31 cm.
Podkožní a srdeční dirofilarióza  (podkožní a srdeční červ), je považována za vážné a potenciálně život ohrožující onemocnění psů a koček, 

Komáři jsou přenašeči dirofilariózy, kterou vyvolávají hlístice dirofilárie neboli vlasovci. Známější je srdeční dirofilarióza (srdeční červivost - heartworm disease). Příčinou kožních změn psů a koček může být podkožní dirofilarióza. Obě formy dirofilariózy byly známé zejména v tropických a subtropických zemích, ale kolem roku 2000 se dostaly vlivem cestování se psy a importem nových zvířat k nám a začaly se úspěšně šířit. Dirofilarióza se nejvíce přenáší v letním období, zejména pokud nastane zvýšení populací komárů. V současné době víme, že nejvyšší výskyt obou forem dirofilariózy je na jižní Moravě (na Břeclavsku a Hodonínsku). Podkožní dirofilarióza několikanásobně převyšuje výskyt srdeční dirofilariózy. Obě formy se mohou vyskytnout u člověka, ale přenos je možný pouze bodnutím komára. 
Psi jsou hlavním zdrojem dirofilariózy, komáři se nakazí sáním krve na nakaženém jedinci a následným přenosem na dalšího hostitele třeba na člověka.

Proto s   CatanDog's® chraňte své čtyřnohé mazlíčky  po celý rok !
vývoj srdečního červa - kliknutím se obrázek zvětší
vývoj srdečního červa - kliknutím se obrázek zvětší
Toto jsou snímky srdečních a podkožních červů
podkožní červ.jpg
srdeční červ v srdci kočky
srdeční červ v srdci kočky
k srdečním červům.jpg
srdeční červ.jpg
Invaze Podkožního  červa  dirofilariózy jsou  hlášeny v poslední době na Slovensku, v České republice, Nizozemsku a Německu, a jeho výskyt oblast se neustále rozšiřuje.   Pro tento druh hlístic je potřeba  jako mezihostitele  komára. Tělem  mezihostitele,  může být pes nebo kočka, larvy tohoto parazita podstupují několik transformací, v těle  člověka  může žít po dobu asi 2-4 roky ! !   
Srdeční a podkožní červivost je v České republice od  roku  2006
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti-zajimavosti/47390/po-psech-i-kockach-jde-srdecni-cerv.html
Článek o srdeční a podkožní  červivosti   "Nové nebezpečí v České  republice"
http://www.klinika-yorica.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=54:dirofilarioza-ps&catid=44:clanky&Itemid=62
Snímky podkožního červa u člověka
červ v oku člověka
červ v oku člověka
Podkožní  červ v horním víčku u člověka
Podkožní červ v horním víčku u člověka
Podkožní červ v oku člověka
Podkožní červ v oku člověka
Podkožní červy  v těle člověka
Podkožní červy v těle člověka
Pro tento druh hlístic jako mezihostitele a vektorových komárů. Tělem  mezihostitele,  může být pes nebo kočka, larvy tohoto parazita podstoupují několik transformací, v těle  člověka  může žít po dobu asi 2-4 roky ! ! 
Mapa  s  výskytem   srdečních  červů  v  Evropě v roce  2006 a mapa, jak se rozšířila srdeční a podkožní červivost od roku 2001 do roku  20012
kliknutím mapu zvětšíte
kliknutím mapu zvětšíte
kliknutím na mapu, si ji zvětšíte
kliknutím na mapu, si ji zvětšíte
Chraňte s  CatanDog's®    své  čtyřnohé mazlíčky  a  tím budete  chránit  i  sebe, své děti a své   nejbližší ! ! !  

Dirofilarióza

Pes - přítel člověka 7/2006, str. 12
Podrobný  článek  o   srdeční a podkožní červivosti

Je onemocnění způsobené parazity (filariemi). Dospělci této hlístice vlasovitého tvaru žijí buď v srdci (srdeční dirofilarióza), nebo v podkoží (podkožní dirofilarióza) a kladou larvičky (mikrofilárie) do krve hostitele. Přenašeči filárií jsou různé druhy komárů, které se běžně vyskytují v ČR. V minulosti se tito parazité vyskytovali pouze v oblastech s tropickým a subtropickým klimatem, ale v souvislosti s globálním oteplováním a migrací lidí i zvířat se s nimi můžeme nyní běžně setkávat i v našich zeměpisných šířkách, např. v Maďarsku, na Slovensku a v České republice. V souvislosti s výskytem komářích kalamit hrozí rychlé šíření této infekce.

 

Srdeční dirofilarióza (srdeční červivost, heartworm disease)

Jejím původce je Dirofilaria immitis (vlasovec psí). Dospělci jsou velcí až 30cm a parazitují v pravé srdeční komoře a předsíni a v plicních cévách. Samice produkují larvičky přímo do krevního oběhu. Komár tyto mikrofilárie nasaje, v jeho organismu dojde během 14 dní při venkovní teplotě 15°C k jejich přeměně na infekční larvičky, které komár při dalším sání předává spolu se sekretem slinných žlaz novému hostiteli. Filárie dosáhnou dospělosti za 6 až 7 měsíců. Dospělí jedinci potom mohou v srdci žít 5 až 7 let i déle. Larvičky také mohou přecházet placentou a nemocná fena tak může nakazit štěňata. Onemocnění srdce způsobené tímto parazitem se projevuje různě. Pokud je v srdci přítomno pouze několik dospělců, pozorujeme unavitelnost po zátěži a občasný kašel. V případě, že jde o infekci velkým počtem parazitů, jsou příznaky závažnější – bledost sliznic, kašel, vyhublost, špatná kvalita srsti, zvýšená frekvence tepu a ve vážných případech chvilkové mdloby. Těžká infekce je jen obtížně léčitelná a většinou končí úhynem psa. Onemocnění můžeme diagnostikovat na základě kardiologického vyšetření včetně rentgenologického a ultrazvukového zobrazení srdce. Larvičky vyprodukované samičkami filárií lze prokázat laboratorně vyšetřením krve (Knottův test) nebo zjišťujeme přítomnost dospělců vyšetřením krevního séra (ELISA metoda). Léčba této infekce má dvě fáze. V první podáme lék, který usmrtí dospělé jedince a současně přípravky, které zabrání tomu, aby tito uvolnění parazité ucpali cévy a způsobili embolii. Lék k tomuto účelu není zatím v ČR registrován, ale lze jej získat na základě schválené žádosti o výjimku. Druhá fáze léčby má za úkol zlikvidovat larvičky, které kolují v krvi psa. V ČR a SR lze použít přípravek proti srdeční dirofilarióze aplikovaný 3x v měsíčních intervalech. Prognóza je dobrá především v počátku onemocnění, kdy je přítomno pouze malé množství vlasovců. Pokročilé stadium zpravidla končí selháním srdce a ledvin. Prevence je založena na pravidelném podávání účinného přípravku po celé období aktivity komárů nebo po dobu pobytu v zahraničí. Dirofilaria immitis je zoonotickým parazitem, což znamená, že i člověk může být infikován při bodnutí nakaženým komárem. Dirofilárie však u lidí obvykle nedospívají a usazují se pouze v podkoží, oku nebo v plicích, kde způsobují embolické změny.

 

Podkožní dirofilarióza

V Evropě nejčastěji způsobená vlasovci Dirofilaria repens. Rozšiřuje se z tropických a subtropických zemí do mírného pásma střední Evropy. S touto infekcí se setkáváme v Maďarsku, na Ukrajině a také na Slovensku a v České republice. Tyto filárie jsou menší, samice dosahuje délky asi 18cm. Přenašeči jsou rovněž komáři. Dospělci se nacházejí v podkoží volně nebo v uzavřených dutinkách (cystách) a uzlících. Oplodněná samička klade mikrofilárie, které rovněž cirkulují v krevních cestách.

Vzhledem k tomu, že dospělci žijí pouze v podkoží, bylo onemocnění tímto druhem v minulosti podceňováno, ale v současnosti přibývají se závažnými projevy na kůži – nejčastěji v oblastech loketních a kolenních kloubů, oka a šourku. Můžeme zde pozorovat zarudnutí, vypadání srsti, ztmavnutí kůže, šupinatění a svědění. Ještě závažnější je možnost vzniku tromboembolie. Tento stav můžou způsobit shluky mikrofilárií, které ucpávají cévy v důležitých orgánech. Dirofilaria repens je též zoonotická a na člověka je přenášena infikovanými komáry. U lidí mohou být projevy tohoto onemocnění ještě závažnější než u psů. Dospělí vlasovci tvoří uzlíky a cysty především v podkoží na šíji, v podpaží, pohlavních orgánech a pod spojivkou v oku. Například v Maďarsku jsou zaznamenávány infekce lidí tímto parazitem v poslední době relativně často.

Diagnostika podkožní dirofilariózy je opět založena na laboratorním vyšetření krve psa a zjištění mikrofilárií. Dospělé jedince lze zjistit pouze provedením biopsie kůže a podkoží v místě uzlíků. Léčba se obvykle provádí pouze při závažných kožních změnách, a to odstraněním vlasovců z podkoží chirurgicky. Důležitá je terapie zaměřená na likvidaci larviček – mikrofilárií a prevence spočívají v pravidelné aplikaci přípravků proti dirofilarióze po celou dobu aktivity komárů.

V ČR jsme potvrdili infekci psů oběma druhy vlasovců. V minulých letech se jednalo o případy importovaných onemocnění, která psi získali při cestování do jižních zemí o dovolené se svými majiteli nebo z těchto zemí pocházeli. V současné době však bylo toto onemocnění zachyceno na jižní Moravě u psů, kteří nikdy necestovali, tzn. museli infekci získat na našem území. Vzniku tohoto ohniska pravděpodobně napomohl tamější vysoký výskyt komárů. Příčinou výskytu dirofilariózy u nás byl pobyt psů v zahraničí a jejich návrat do České republiky bez účinné prevence a noví parazité si zde snadno našli přenašeče – komára, protože jeho výskyt je běžný na celém našem území. Komáří kalamity i běžné populace komárů jsou četné i v jiných oblastech republiky, a proto lze očekávat, že se tato infekce rozšíří. Zpomalit nebo omezit dirofilariózu můžeme pouze důslednou prevencí.

 

 

 

Pes - přítel člověka 7/2006, str. 12


 
Invaze Podkožního červa dirofilariózy hlášeny v poslední době na Slovensku, v České republice, Nizozemsku a Německu, a jeho výskyt se neustále rozšiřuje.
objednat.jpg
klikněte na obrázek a dostanete se na úvodní stránku
klikněte na obrázek a dostanete se na úvodní stránku
CatanDog's® ochrání nejen Vaše čtyřnohé mazlíčky, ale i Vás a Vaše nejbližší po dobu 2 let
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
Jaroslava Vávrová
Výhradní dovozce antiparazitního prostředku CatanDog’s® pro Českou republiku a Slovensko
IČO: 18350089
vavrova.jaruska@gmail.com
+420774641851
CatanDog´s

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one